Japan on a Glass Plate

a nájsť najvýhodnejšiu cenu za celú objednávku
Knihu kúpite v 1 e-shope od 49,35 €

Ak sa vám po kliknutí na tlačidlo "Do obchodu" nezobrazí stránka knihy vo vybranom e-shope, je potrebné vypnúť AdBlock vo vašom prehliadači pre našu stránku. Návod na vypnutie je napríklad na adrese https://www.sme.sk/dok/20466299/ako-vypnut-adblock-na-sme-sk-whitelist.

Japan on a Glass Plate kúpite na Knihyprekazdeho.sk
Knihyprekazdeho.sk
49,35 €
Skladom (dodanie do 3 dní)

Krátky popis
Drawing from an extensive private collection assembled over many years, this book presents a unique selection of nineteenth-century photographs of Japan, many of which are published here for the first time.Between the twilight years of the Tokugawa shogunate (1603–1867) and the end of the Meiji Era (1868–1912) that followed it, photography offered a unique insight into the rapid transformation of Japan from an isolated, feudal society to a modern, industrialised state. In the four decades that followed the opening of the country in 1853, the camera evolved from an imported novelty to a familiar witness of Japanese daily life. Operating from the Treaty Ports of Yokohama and elsewhere, early practitioners of photography plied an often precarious trade in images of Japan and laid the foundations of what would soon become a highly competitive industry with a global reach. Whether cherished as souvenirs of an exotic land of fond imagination or curated as visual documents of a fast-changing society, these images by foreign and Japanese photographers, often packaged in exquisitely produced albums, enjoyed a wide circulation abroad and played an important role in influencing perceptions of Japan in the West well into the early twentieth century.
Výber kníh autorov Ludion , Sebastian Dobson

Zobraziť všetky knihy autora Ludion, Sebastian Dobson
Výber kníh vydavateľa Slovart

Zobraziť všetky knihy vydavateľa Slovart
Naše tipy


Sto rokov samoty
V januári 1965 Gabriel García Márquez cestoval s rodinou na dovolenku do Acapulca, keď odrazu dostal nápad. Začul vravu mestečka Macondo. Už vedel, ako napíše svoj nový román. Vrátil sa domov, zatvoril sa do pracovne, a keď z nej po osemnástich mesiacoch vyšiel, v ruke držal 1 300 strán rukopisu a bol šťastný. Román Sto rokov samoty prvý raz vyšiel v roku 1967, Márquez mal vtedy 39 rokov a svet si navždy zapamätal jeho meno. Dnes je román považovaný za jedno z najvýznamnejších diel latinskoamerickej a svetovej literatúry. Je komponovaný z množstva reálnych aj fantazijných epizód a rozpráva o pôvabných i krutých príhodách šiestich generácií rodiny Buendíovcov z fiktívneho mestečka Macondo.