Language in Culture

a nájsť najvýhodnejšiu cenu za celú objednávku
Knihu kúpite v 1 e-shope od 31,30 €

Ak sa vám po kliknutí na tlačidlo "Do obchodu" nezobrazí stránka knihy vo vybranom e-shope, je potrebné vypnúť AdBlock vo vašom prehliadači pre našu stránku. Návod na vypnutie je napríklad na adrese https://www.sme.sk/dok/20466299/ako-vypnut-adblock-na-sme-sk-whitelist.

Language in Culture kúpite na Knihyprekazdeho.sk
Knihyprekazdeho.sk
31,30 €
Skladom (dodanie do 3 dní)

Krátky popis
This book offers a rich assortment of some of Michael Silverstein's most important lectures at the University of Chicago over the past forty years, all of which converge on theoretical issues involved in the semiotic, cognitive, and sociopolitical study of language and communication. Together they provide an overdue home to an impressive body of thought that has otherwise only been available via unofficial distribution--in hand-written notes, audio recordings, and other media--by longtime fans and students. Developing and employing semiotic concepts, these lectures concentrate on two central and inverse problems. The first is to understand how interpersonal communication is carried in and by the medium of language. The second is to understand how language is a defining factor in conceptual representations and mental knowledge. Exploring the diversity of sources of knowledge and the many forms of language they can be coded into, Silverstein details the modes of semiosis of which language is composed, in particular those that express cultural knowledge and conceptualization. A sophisticated study of language as a form of interaction, these lectures offer one of the most important contributions to linguistics and anthropological semiotics since Ferdinand de Saussure.
Výber kníh autorov Michael Silverstein , HAU

Zobraziť všetky knihy autora Michael Silverstein, HAU
Výber kníh vydavateľa Slovart

Zobraziť všetky knihy vydavateľa Slovart
Naše tipy


Sto rokov samoty
V januári 1965 Gabriel García Márquez cestoval s rodinou na dovolenku do Acapulca, keď odrazu dostal nápad. Začul vravu mestečka Macondo. Už vedel, ako napíše svoj nový román. Vrátil sa domov, zatvoril sa do pracovne, a keď z nej po osemnástich mesiacoch vyšiel, v ruke držal 1 300 strán rukopisu a bol šťastný. Román Sto rokov samoty prvý raz vyšiel v roku 1967, Márquez mal vtedy 39 rokov a svet si navždy zapamätal jeho meno. Dnes je román považovaný za jedno z najvýznamnejších diel latinskoamerickej a svetovej literatúry. Je komponovaný z množstva reálnych aj fantazijných epizód a rozpráva o pôvabných i krutých príhodách šiestich generácií rodiny Buendíovcov z fiktívneho mestečka Macondo.