Môže kresťanstvo vyliečiť obsesívno-kompulzívnu poruchu?

a nájsť najvýhodnejšiu cenu za celú objednávku
Knihu Môže kresťanstvo vyliečiť obsesívno-kompulzívnu poruchu? aktuálne nie je možné zakúpiť v žiadnom z porovnávaných e-shopov...

Krátky popis
Táto kniha je vzácnym, v našich podmienkach ojedinelým vedeckým počinom. Prináša pohľad na vieru v Boha ako terapeutický faktor, pričom efektívne prepája poznatky prirodzenej vedy o ľudskom vnímaní a prežívaní s nadprirodzenou skúsenosťou viery. Je to dielo založené na základnej idei kristoterapie, vedeckej existenciálnej terapeutickej metóde, ktorá považuje práve vieru v Ježiša Krista, budovanie vzťahu s ním ako osobným Bohom, za meritum v procese uzdravovania duše. Autor však vo svojom diele neostáva iba teoretizujúcim odborníkom, predkladá svoje závery ako svedok. Skrze vlastnú skúsenosť odhaľuje uzdravujúci účinok viery a dôvery v Boha, na dušu poznačenú diagnózou OCD. Život každého pacienta s OCD je životom väzňa, ktorý prišiel o svoju slobodu vinou kolotoča zotročujúcich myšlienok, z ktorých niet cesty von. Kristoterapia ponúka aj takto zranenej duši uzdravenie, založené na nadprirodzenej skúsenosti s Bohom, absolútnou a všemohúcou Láskou. PhDr. Mária Vicenová, klinická psychologička, certifi kovaná kristoterapeutka S veľkým záujmom som si prečítal túto knižku. Začal som zo zvedavosti a postupne som nadobúdal presvedčenie, že môže byť veľmi užitočná nielen pre kresťanov, ale mnohých ľudí súčasnej doby. Viac ako tridsať rokov počúvam v spovednici i mimo nej, ako sa ľudia boria s psychickými problémami, ktoré je ťažké pochopiť a ešte ťažšie riešiť. Kniha nás celkom prístupnou formou a príkladmi oboznamuje s problémom. A nielen to, ale ukazuje aj cestu východiska. Autor preskúmal životy viacerých veľkých náboženských osobností z minulosti, ktorí zápasili s obsesiou, úzkosťami, škrupuľami. Na príklade troch osobností Martina Luthera, Johna Bunyana a svätej Terézie z Lisieux ukázal, ako zvládli obsesívne boje vďaka viere (hoci viera každého mala odlišnú povahu). Spoločným menovateľom ich viery je však dôvera v Boha. Pripomeniem, že následkom prvotného hriechu človeka je predovšetkým strata dôvery v Boha ako Otca. S týmto zápasíme stále a z tohto pramení aj mnoho strachu, úzkostí a chorôb. Neprichádzame k Bohu z bodu A, teda že sme stvorení na jeho obraz a podobu, že sme darom a obdarovaní, milovaní, chcení, ale prichádzame z bodu B, že sme hriešni, špinaví, nehodní lásky a dôvery, preto sa sami usilujeme zarobiť na lásku, na nebo, zaslúžiť si ho. To je náš problém. P. Michal Zamkovský CSsR, misionár milosrdenstva IAN OSBORN, MD, je psychiater, ktorý vykonáva odbornú prax v Novom Mexiku v Behavioral Health Institute a prednáša psychiatriu na Štátnej pensylvánskej univerzite a Univerzite v Novom Mexiku. V istej fáze svojho života mal sám problémy s OCD, a dokázal ich prekonať. V súčasnosti prednáša o tomto ochorení a patrí v tejto oblasti k uznávaným odborníkom. Je tiež autorom knihy Tormenting Thoughts and Secret Rituals: The Hidden Epidemic of Obsessive-Compulsive Disorder.
Výber kníh vydavateľa Zaex

Zobraziť všetky knihy vydavateľa Zaex
Naše tipy


Hranice - Kedy povedať nie, kedy povedať áno
Hranica v rôznych oblastiach nášho života vymedzuje, kto sa k nám smie priblížiť, pomáha nám rozhodnúť komu a čomu povieme nie alebo áno, či určiť vzťah k sebe samému. Hranica je rozhodnutie, ktorým definujeme veci a okolnosti, za ktoré sme zodpovední. Definuje, kto sme a kto nie sme. Kniha prináša biblický pohľad na hranice: čo hranice sú, čo chránia, ako sa vytvárajú, ako sú narušované, ako ich opraviť a ako ich využívať. Pomôže stanoviť či napraviť hranice vo vzťahu k našim blízkym – k rodine, partnerovi, deťom, v práci, ale aj k sebe samému a k Bohu.