Parallel Lines : A Journey from Childhood to Belsen

a nájsť najvýhodnejšiu cenu za celú objednávku
Knihu kúpite v 1 e-shope od 15,62 €

Ak sa vám po kliknutí na tlačidlo "Do obchodu" nezobrazí stránka knihy vo vybranom e-shope, je potrebné vypnúť AdBlock vo vašom prehliadači pre našu stránku. Návod na vypnutie je napríklad na adrese https://www.sme.sk/dok/20466299/ako-vypnut-adblock-na-sme-sk-whitelist.

Parallel Lines : A Journey from Childhood to Belsen kúpite na Knihyprekazdeho.sk
Knihyprekazdeho.sk
15,62 €
Skladom (dodanie do 3 dní)

Krátky popis
"I have read few autobiographies more extraordinary . . . Astonishing" OBSERVER "A classic. I preferred it to Primo Levi's If This is a Man" EDWARD WILSON "A child's clear-eyed journey to hell" ANNE SEBBA This is a story of a young boy's journey from a sleepy provincial town in Hungary during the Second World War to the concentration camp in Bergen-Belsen. After a winter in Bergen-Belsen where his father died, he and his mother were liberated by the Americans outside a small German village, and handed over to the Red Army. They escaped from the Russians, and travelled, hiding on a goods train, through Prague to Budapest. Unlike other books dealing with this period, this is not a Holocaust story, but a child's recollection of a journey full of surprise, excitement, bereavement and terror. Yet this remains a testimony of survival, overcoming obstacles which to adults may seem insurmountable but to a child were just part of an adventure and, ultimately, recovery. After having established a career in the West, the author decided to revisit the stages on his earlier journeys, reliving the past through the perspective of the present. Along the way, ghosts from the past are finally laid to rest by the kindness of new friends. With an introduction by Lisa Appignanesi
Výber kníh vydavateľa Quercus Publishing

Zobraziť všetky knihy vydavateľa Quercus Publishing
Naše tipy


Sto rokov samoty
V januári 1965 Gabriel García Márquez cestoval s rodinou na dovolenku do Acapulca, keď odrazu dostal nápad. Začul vravu mestečka Macondo. Už vedel, ako napíše svoj nový román. Vrátil sa domov, zatvoril sa do pracovne, a keď z nej po osemnástich mesiacoch vyšiel, v ruke držal 1 300 strán rukopisu a bol šťastný. Román Sto rokov samoty prvý raz vyšiel v roku 1967, Márquez mal vtedy 39 rokov a svet si navždy zapamätal jeho meno. Dnes je román považovaný za jedno z najvýznamnejších diel latinskoamerickej a svetovej literatúry. Je komponovaný z množstva reálnych aj fantazijných epizód a rozpráva o pôvabných i krutých príhodách šiestich generácií rodiny Buendíovcov z fiktívneho mestečka Macondo.