Počátky kabaly

a nájsť najvýhodnejšiu cenu za celú objednávku
Knihu kúpite v 1 e-shope od 18,41 €

Ak sa vám po kliknutí na tlačidlo "Do obchodu" nezobrazí stránka knihy vo vybranom e-shope, je potrebné vypnúť AdBlock vo vašom prehliadači pre našu stránku. Návod na vypnutie je napríklad na adrese https://www.sme.sk/dok/20466299/ako-vypnut-adblock-na-sme-sk-whitelist.

Počátky kabaly kúpite na Gorila.sk
Gorila.sk
18,41 €
Skladom (dodanie do 14 dní)

Krátky popis
Gershom Scholem (1897 - 1982), jeden z nejvýznamnějších židovských myslitelů 20. století, v tomto díle podrobně analyzuje původ a raná stadia vývoje kabaly, což je bezesporu jednou z nejobtížnějších a nejdůležitějších otázek náboženských dějin judaismu. Popisuje rozličné proudy, které dokážeme rozlišit u nejstarších kabalistů, počínaje prvním nástupem kabaly v knize /Bahir/ zhruba v polovině 13. století. Přitom seznamuje čtenáře s různými náboženskými a obecně historickými faktory působícími v době, kdy kabala usilovala o svou krystalizaci. Ve svých "Počátcích kabaly" Scholem sleduje především gnostické a novoplatónské vlivy na raně kabalistické myslitele. Kabala v tomto období svého vývoje vychází dle Scholema ze tří hlavních center: z Provence, Kastilie a Gerony.
Výber kníh autora Gershom Scholem

Zobraziť všetky knihy autora Gershom Scholem
Výber kníh vydavateľa Malvern

Zobraziť všetky knihy vydavateľa Malvern
Naše tipy


Manželka mi nevadí
Úprimná spoveď matky – manželky, ktorú zlé rozhodnutia vženú priamo do náruče odborníkov. Ako žena, matka a manželka si je vedomá svojich chýb, ťarcha rozhodnutí je však oveľa silnejšia. Stráca nielen svoju rodinu, ale aj to, čo jej bolo najbližšie. Svoje deti. Skutočný príbeh, tak trochu drsný, trochu podaný s vtipom o ženách, mužoch a deťoch, ktorým jediné rozhodnutie zmenilo život. V poradí štrnásta kniha od obľúbenej Evity Urbaníkovej prináša príbeh, ktorý je zasadený do prostredia rodiny a medziľudských vzťahov. Citát: Niekedy máme v živote jednoducho smolu. Niekedy sa dostaneme do prúseru, ani nevieme ako. Ale niekedy si za všetko, čo sa deje, môžeme sami.